Telefonas: +370 5 216 16 26 | El. paštas: akvavyt@gmail.com

UAB “Kintai” pasinaudojo ŽŪPGF teikiamų lengvatinių paskolų nauda

UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas: „Tokios paskolos yra tikrai didelė pagalba“

Koronaviruso (COVID-19) pandemijos laikotarpiu nemažai ūkių susidūrė su produkcijos realizavimo iššūkiais bei dėl to kilusiu apyvartinių lėšų trūkumu. Nacionalinės plėtros įstaigos UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) teikiamos lengvatinės paskolos jau pagelbėjo keliems šimtams ūkių ir ūkininkų – vienas tokių ūkių yra UAB „Kintai“.

UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas pasakoja, kad 600 ha tvenkinių, savo restoraną ir keletą nedidelių viešbutėlių turintis bei laivais po Nemuno deltos regioninį parką turistus plukdantis ūkis pavasarį, prasidėjus karantinui ir pasikeitus pirkėjų įpročiams, pajuto sumažėjusią žuvies produktų, ypatingai šviežios žuvies, paklausą. Dėl to ūkio apyvarta krito apie 80 proc. – prasidėjo apyvartinio kapitalo trūkumas, tapo sudėtinga laiku atsiskaityti su tiekėjais.

Ūkis kreipėsi dėl ŽŪPGF teikiamos lengvatinės paskolos. Pasak R. Višinsko, paraiškos pateikimo procesas vyko sklandžiai, greitai, nebuvo jokių dirbtinai sukeltų kliūčių, perdėto „popierizmo“ ar biurokratijos. „Tikrai jautėme, kad su šia finansine priemone yra noras padėti. Gautas lėšas panaudosime šiuo metu aktualiausioms reikmėms: atsiskaityti su tiekėjais už pašarus žuvims, darbuotojų atlyginimams sumokėti, kurui ir kitoms einamosioms išlaidoms apmokėti. Tikime, kad dabartinius sunkumus įveiksime ir iš „krizės“ išeisime dar stipresni“, – sako. R. Višinskas.

Ūkio direktorius pataria, kad jeigu ir kiti ūkiai ar ūkininkai susidūrė su panašiais sunkumais, bet dar nesidomėjo šia galimybe – vertėtų sužinoti daugiau, nes tokios paskolos yra tikrai didelė pagalba.