Telefonas: +370 5 216 16 26 | El. paštas: akvavyt@gmail.com

Paroda “Rinkis prekę lietuvišką 2021”

2021 m. spalio 15-17 dienomis jau tryliktą kartą iš eilės Kaune vyko paroda „Rinkis prekę lietuvišką 2021“. Kaip ir kasmet, pagrindinė šio renginio misija – gyvai pažinčiai sujungti šalies verslus su jų klientais tolimesniam bendravimui.

Šių metų parodoje “Rinkis prekę lietuvišką” dalyvavo Nacionalinė akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacija bei jos nariai – UAB “Vasaknos” ir ŽŪB “Žemelė”.

Bendrą asociacijos ir UAB “Vasaknos” bei ŽŪB “Žemelė” stendą aplankė ne tik pirkėjai, bet ir aukšto rango politikai.

Daugeliui kokybiškos žuvies mėgėjų jau gerai žinomi UAB “Vasaknos” žuvų produktai – skrosti karpiai, amūrai, plačiakakčiai, eršketai bei iš šių žuvų pagamintos filė, pjausniai, puselės. Įmonėje gaminamos ir vaikų mitybai itin tinkamos karpių filė be ašakų, nes filė kas 3 mm padarius įpjovas žuvies ašakos tampa nejuntamomis ir nepavojingomis ir leidžiančiomis išsaugoti vaikams taip reikalingą kalcį ir fosforą. Taip pat vartotojų itin mėgiama yra ir vaikų mitybai pritaikyta smulkinta amūro žuviena, iš kurios labai greitai ir lengvai jau namuose paruošiami sveiki žuvies kotletukai. UAB “Vasaknos” gamina ir kitus žuvų gaminius – karštai rūkytus karpius ar švelniai sūdytus ir rūkytus upėtakius, alpines šalvis (palijas), bei siūlo plačiausią produktų asortimentą iš skaniausių Lietuvoje savo ūkyje pačių išveistų ir išaugintų eršketų – tai ne tik rūkyti eršketai ir jų pjausniai, bet ir delikatesiniai eršketų konservai bei juodieji eršketų ikrai, pagaminti partnerių įmonėje pagal užsakymą.

ŽŪB “Žemelė” Lietuvoje užaugintus ungurius parodoje pristatė pirmą kartą. Įmonės atstovas Šarūnas Nacevičius papasakojo, kad ŽŪB “Žemelė” parodos lankytojams pasiūlė išaugintus lietuviškus ungurius ir iš jų pagamintą produkciją – rūkytus ungurius, ungurių filė bei pagal unikalią pačių sukurtą receptūrą kartu su partneriais pagamintus delikatesinius ungurių konservus drebučiuose su įvairiomis daržovėmis ir ypatingais prieskoniais. Nors nuo seno pirkėjai Lietuvoje labiau žino ir vertina didelius ungurius, sveriančius apie kilogramą, tačiau parodos lankytojai buvo maloniai nustebę ir labai teigiamai įvertino dailiose pakuotėse vakuumuotas mažesnių ungurių filė, skirtas pasmaguriauti. Kadangi dėl koronaviruso pandemijos sustojo šios delikatesinės žuvies produktų eksportas į Vakarų Europos šalis, paroda “Rinkis prekę lietuvišką” leido plačiau atsigręžti į vietinę rinką ir jos vartotojams patiekti ne tik tradicinių, tačiau ir pasiūlyti naujai sukurtų produktų iš ungurių.