Telefonas: +370 5 216 16 26 | El. paštas: akvavyt@gmail.com

NAŽPGA konferencija Vilniuje

2022 m. gruodžio 1-2 dienomis Vilniuje vyko Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos organizuota mokslinė konferencija, skirta pažymėti Asociacijos veiklos 20-mečiui. Asociaciją pasveikino ir ministro padėkos raštą perdavė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žuvininkystės skyriaus atstovai.

Konferencijoje buvo pristatyta net 12 pranešimų apie skirtingų gamintojų žuvų pašarus, paukščių (kormoranų) daromą poveikį akvakultūrai, taip pat buvo pristatyti šiuo metu atliekami organinių trąšų naudojimo akvakultūros tvenkiniuose tyrimai.

Didelį susidomėjimą sukėlė konferencijos dalis, skirta žuvų vidaus parazitams ir ligoms, o ypatingai daug konferencijos dalyvių klausimų po pristatyto pranešimo sulaukė Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos atstovė, palyginusi žuvų infekcinių ligų situaciją Lietuvoje ir Ukrainoje.

Konferencijos metu buvo pristatyta ir Šilavoto veislinio selekcinio karpių ūkio 50 metų veikla.

Antrąją konferencijos dieną klausytojams buvo pristatytas pranešimas itin svarbia tema apie taršos leidimų reikalavimus ir nuotekų tvarkymą akvakultūroje. Vėliau sekė keli pranešimai, kurių metu Asociacija ir jos nariai pristatė dalyvavimo 2022 m. europinio lygio mokslinėse konferencijose ir parodose naujienas.