NACIONALINĖ AKVAKULTŪROS IR ŽUVŲ PRODUKTŲ GAMINTOJŲ ASOCIACIJA
   
 
 
     
 
 
APIE MUS    
 
 

Nacionalinė akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacija įkurta 2002 m. balandžio 4 d.  2004 metais ji buvo pripažinta Gamintojų organizacija. Ji jungia beveik visas Lietuvos akvakultūros įmones, valdančias daugiau kaip 10 tūkst. ha žuvininkystės tvenkinių, kuriuose išauginama apie 4 000 tonų gyvų prekinių žuvų ir apie 1 600 tonų žuvų jauniklių vandens telkinių įžuvinimui. Tai sudaro apie 98 proc. visų išauginamų žuvų kiekio Lietuvoje.

Į asociacijos narių - akvakultūros įmonių - žuvininkystės tvenkinius vanduo patenka iš upelių prie kurių nėra teršimo šaltinių.  Asociacijos iniciatyva prieš penkerius metus akvakultūros įmonėse pradėta plėtoti ekologinė žuvininkystė. Šiuo metu ekologinės žuvininkystės plėtotei yra sertifikuota daugiau kaip 50 proc. - 5 486 ha - viso tvenkinių ploto.

Asociacijos nariai ištisus metus aprūpina Lietuvos rinką aukštos kokybės produkcija - gyva ekologiška žuvimi. Akvakultūros įmonių žuvininkystės tvenkiniuose daugiausia auginami karpiai, kurie sudaro apie 96 proc. visų išaugintų žuvų. Taip pat auginamos ir kitos žuvys: lydekos, lynai, upėtakiai, karosai, eršketai, šamai, augalėdes žuvys - amūrai ir kt.

Pagal valstybinius užsakymus asociacijos nariai augina vertingų žuvų rūšių jauniklius vandens telkiniams įžuvinti, taip pat įžuvinimo medžiaga aprūpina žuvų auginimo mėgėjus.

Savo jėgomis arba rangos būdu asociacijos nariai - akvakultūros įmonės atlieka žuvininkystės tvenkinių renovaciją. Tam tikslui naudoja savo lėšas ir paramą iš Europos žuvininkystės fondo.
Asociacijos tarybos pirmininku 2 metams išrinktas UAB "Šalčininkų žuvininkystės ūkis" direktorius Algimantas Gylys. Asociacijai vadovauja direktorius Vytautas Andriuškevičius.
Asociacija bendradarbiauja su mokslo institucijomis, giminingomis asociacijomis, palaiko ryšius su užsienio valstybių mokslo institucijomis ir akvakultūros asociacijomis, dalyvauja tarptautinėse konferencijose.

 


 
     
   
 
 
     
 
SVARBŪS FAKTAI    
 
 
Tik Asociacijos akvakultūros įmonės veisia,
augina ir tiekia į rinką gyvas ekologiškas žuvis.

 
     
 
KONTAKTAI    
 
 
S. Konarskio g. 49-611,
LT-03123 Vilnius
Tel./faks. +370 5 216 16 26
El. paštas: akvavyt@takas.lt
 
 
 

          
         
 
 
 
© 2008 NACIONALINĖ AKVAKULTŪROS IR ŽUVŲ PRODUKTŲ GAMINTOJŲ ASOCIACIJA. Visos teisės saugomos
Turinio valdymo sistema: a-level Sukūrė: Alderonas